Televize přes internet


Digitální televize přes internet

Jak spolehlivě přijímat digitální televizní vysílání bez terestrické antény nebo satelitní paraboly? Využijte televizi přes internet a sledujte oblíbené kanály na obrazovce TV, počítače, mobilu i tabletu.


Je lepší sledovat televizi přes klasické pozemní vysílání DVB-T2, běžnou kabelovku, satelitní televizi nebo IPTV?

V současnosti můžete přijímat televizní vysílání přes celou řadu platforem, všechny se od sebe vzájemně liší a každá má samozřejmě svoje výhody i nevýhody. Záleží pouze na vašem očekávání a požadavcích. Pokud tedy aktuálně vybíráte nejvhodnější způsob, jak přijímat televizní vysílání, pak najdete důležité odpovědi právě v tomto článku.

Je lepší pozemní vysílání DVB-T2, kabelovka, satelitní televize nebo IPTV?

Mezi nejběžnější platformy patří klasické terestriální vysílání, které využívá většina českých domácností. Pozemní digitální TV vysílání druhé generace vyžaduje kompatibilní DVB-T2 / HEVC přijímač, který připojíte k běžné anténě či společné televizní anténě (STA). Tímto způsobem zpravidla naladíte dvě desítky českých televizních kanálů, které budete sledovat bezplatně (pokud nepočítáme koncesionářský poplatek České televizi, který se týká i dalších platforem). Hlavním nákladem spojeným s příjmem TV vysílání ve standardu DVB-T2 je tedy koupě televizoru nebo cenově dostupnějšího set-top boxu.

Televizní vysílání můžete sledovat i pomocí kabelovky, která nese označení DVB-C. Výhodou kabelové televize je především širší programová nabídka a vyšší počet programů vysílaných v atraktivní HD kvalitě. Operátor zpravidla navíc poskytuje i vysokorychlostní připojení k internetu. Omezením kabelové TV je dostupnost kabelové přípojky v místě bydliště a pronájem speciálního kabelového set-top boxu či CI modulu pro vybrané TV. Zároveň také musíte počítat s pravidelnými měsíčními poplatky, které kabelový operátor vyžaduje.

Mezi velmi rozšířené možnosti sledování TV vysílání patří satelitní televize, která přináší velký počet českých, slovenských i zahraničních stanic. Počítat můžete také s řadou TV kanálů vysílaných v HD rozlišení. Mezi výhody patří také téměř 100% pokrytí na celém území ČR. Pro příjem satelitního vysílání DVB-S2 je ovšem vyžadován nákup a zpravidla také profesionální instalace satelitní techniky (parabola, přijímač či dekodóvací modul). Samozřejmě pak musíte počítat s měsíční platbou za vybraný programový balíček.

V poslední době získává na oblibě internetová televize (IPTV / OTT), která přidělává vrásky zejména satelitním i kabelovým operátorům. S televizí přes internet budete sledovat velké množství oblíbených TV kanálů i včetně HD rozlišení. Součástí služby je řada velmi moderních funkcí, se kterými budete sledovat televizní vysílání několik dní zpětně z online archivu, dočasně také zastavíte a přetočíte pořady nebo využijete videotéku s nejnovějšími filmy či seriály. IPTV platforma je dostupná na jakémkoli místě po celé EU, kde je k dispozici stabilní internetové připojení. Kromě toho lze zpravidla současně sledovat televizi na vhodné Smart TV, počítači či mobilním zařízení. Jestliže nemáte vhodnou chytrou televizi (Samsung, LG...), pak ovšem musíte počítat s nutnou investicí do IPTV set-top boxu. Stejně jako v případě kabelové nebo satelitní TV se jedná o placenou službu, kde měsíčně hradíte vybraný tarif.

Tématické články

Vyberte si nejlevnější IPTV službu na trhu a sledujte oblíbené TV programy současně na televizi, počítači a mobilu

Jak vyřešit blížící se konec pozemního digitálního vysílání DVB-T? Využijte televizi přes internet a sledujte všechny oblíbené stanice na obrazovce TV, notebooku, smartphonu i tabletu

Vychutnejte si naplno digitální zábavu ve vašem obývacím pokoji na velké obrazovce nového moderního televizoru

Prozkoumejte recenze internetových televizí a vyberte nejlepší způsob, jak sledovat televizní vysílání na Smart TV, počítači, mobilu nebo tabletu


Televize přes internet nezávazně na 30 dní
Užijte si už dnes bohatou televizní zábavu přes internet kdekoliv po celé ČR...

Vyzkoušet IPTV zdarma


Home   Výhody   Poskytovatelé   Zařízení   FAQ   Aktuality   O webu

Copyright 2019 TelevizePresInternet.cz