Televize přes internet


Digitální televize přes internet

Jak spolehlivě přijímat digitální televizní vysílání bez terestrické antény nebo satelitní paraboly? Využijte televizi přes internet a sledujte oblíbené kanály na obrazovce TV, počítače, mobilu i tabletu.


Důležité otázky a odpovědi k IPTV

Zajímají vás možnosti příjmu digitálního televizního vysílání přes internet a hledáte k tomuto tématu vhodný zdroj informací? Na této stránce nabízíme vše důležité, co byste měli vědět ještě před používáním IPTV televize. Protože celou řadu důležitých dotazů vztahujících se k internetové televizi nám už položil někdo před vámi, prozkoumejte nejdříve často kladené dotazy z řad návštěvníků, kde můžete předem najít odpověď na svoji otázku. Všechny nejčastěji kladené otázky včetně jejich odpovědí pro vás pravidelně aktualizujeme. V případě, že jste nenašli, co jste hledali, neváhejte nás kontaktovat.


Všechno, co jste kdy chtěli vědět o IPTV, ale báli jste se zeptat

Přečtěte si nejdůležitější otázky a odpovědi ze světa digitální televize přes internet

(1.)Co je to IPTV a proč se vyplatí používat?

IPTV (respektive OTT) technologie umožňuje šíření televizního vysílání přes vysokorychlostní internetové připojení prostřednictvím běžné počítačové sítě těm uživatelům, kteří si tuto službu předplatili. Výhodou televize přes internet je zejména vysoká obrazová kvalita s možnou podporou HD rozlišení, široká nabídka rozmanitých televizních kanálů a zejména celá řada chytrých funkcí, které přinášejí zcela nový rozměr při sledování televize do každé domácnosti.

(2.)Co potřebuji pro příjem televize přes internet?

Základem pro úspěšné sledování TV přes internet je vždy dostatečně rychlé a především stabilní připojení k internetu od jakéhokoliv poskytovatele. Rychlost internetového připojení se liší v závislosti na provozovateli IPTV televize, ale i kvalitě aktuálního vysílání, zpravidla se však pohybuje od 2 Mb/s do 10 Mb/s. Spolehlivě si tak vystačíte s běžným internetovým připojením, které pravidelně používáte doma nebo v kanceláři k prohlížení internetových stránek. Informaci o doporučené rychlosti najdete vždy v seznamu nabídek IPTV poskytovatelů.

(3.)Zpomalím si sledováním IPTV televize internet?

Ano, jestliže například využíváte domácí internet o rychlosti 20 Mb/s a budete sledovat IPTV televizi, která během sledování vyžaduje až 5 Mb/s, zbyde vám na surfování po internetu 15 Mb/s. Jestliže budete navíc sledovat internetovou televizi na více zařízeních, pak se tento datový tok bude i dále násobit. Proto při výběru IPTV služby zohledněte také požadavek na její rychlost.

(4.)Kde je digitální televize přes internet dostupná?

Digitální televize přes internet neboli IPTV standardně funguje kdekoliv po celém území České republiky, kde máte plně k dispozici dostatečně rychlý internet. Internetovou televizi můžete jednoduše sledovat nejen v pohodlí domova, ale zároveň v kanceláři, na chatě nebo na cestách. Kromě toho si digitální televizi užijete i během vaší zahraniční dovolené v rámci celé EU. Internetovou televizi můžete pohodlně sledovat kdykoliv a zároveň kdekoliv.

(5.)Na jakých zařízeních lze sledovat digitální televizi?

Online službu digitální televize máte k dispozici na vašem chytrém telefonu, tabletu, stolním počítači nebo přenosném notebooku. Pro sledování televize přes internet přímo na obrazovce vaší TV potřebujete vhodný typ Smart TV, nebo IPTV set-top box (Android TV box, Apple TV...), který snadno připojíte k jakémukoliv běžnému televizoru, který má ve výbavě HDMI nebo AV rozhraní. Podívejte se na běžně dostupná zařízení pro sledování internetové televize.

(6.)Jaké televizní kanály můžu s IPTV sledovat?

Prostřednictvím IPTV budete sledovat všechny oblíbené televizní kanály, které znáte z běžného pozemního vysílání, satelitní nebo kabelové televize. Typ, ale také počet TV stanic vždy závisí na provozovateli IPTV služby a jejich aktuální programové nabídce, ve které často najdete i doplňkové balíčky s tématickými kanály se zaměřením na filmové nadšence, sportovní fandy nebo oblíbené TV pořady pro dospělé diváky apod. U mnoha IPTV operátorů si pomocí vhodného tarifu či balíčku vyberete pořady, které chcete s internetovou televizí sledovat.

(7.)Na jakém množství zařízení budu TV sledovat?

Zde se situace liší v závislosti na IPTV poskytovateli. Zpravidla ovšem můžete televizní vysílání současně sledovat až na 4 různých zařízeních. Patří mezi ně televizor, osobní počítač, smartphone, tablet. Vyšší počet platforem a zařízení je ve většině případů dostupný pouze za poplatek. V každém případě se doma konečně nebudete hádat, který televizní pořad dostane přednost.

(8.)S jakými doplňkovými službami mohu u IPTV počítat?

IPTV / OTT televize umožňují vedle sledování rozmanité programové nabídky (české, slovenské a zahraniční kanály) i celou řadu zajímavých a užitečných služeb. V závislosti na poskytovateli digitální televize můžete zpětně sledovat až několikadenní archiv odvysílaných pořadů, pozastavit a následně přetáčet živé TV vysílání, kdykoliv posunout právě vysílaný pořad na začátek, nahrávat vybrané pořady stlačením jednoho tlačítka, přehrávat nejnovější i osvědčené filmové tituly a oblíbené seriály z online videotéky zdarma nebo za poplatek. Další služby a chytré funkce najdete na stránce hlavních výhod IPTV televize.


Přehled oblíbených IPTV poskytovatelů dostupných kdekoliv po celé ČR

Prozkoumejte seznam IPTV / OTT operátorů a jejich nejdůležitější vlastnosti, funkce i výhody


3 měsíce televizní zábavy zcela NAPLNO
Vyberte nejlevnější TV balíček a sledujte více než 120 kanálů bez příplatku...

Získat IPTV výhodně


Home   Výhody   Poskytovatelé   Zařízení   FAQ   Aktuality   Kontakt

Copyright 2019 - TelevizePresInternet.cz