Televize přes internet


Digitální televize přes internet

Jak spolehlivě přijímat digitální televizní vysílání bez terestrické antény nebo satelitní paraboly? Využijte televizi přes internet a sledujte oblíbené kanály na obrazovce TV, počítače, mobilu i tabletu.


Je lepší sledovat televizi přes klasické pozemní vysílání DVB-T2, běžnou kabelovku, satelitní televizi nebo IPTV?

V současnosti můžete přijímat televizní vysílání přes celou řadu platforem, všechny se od sebe vzájemně liší a každá má samozřejmě svoje výhody i nevýhody. Záleží pouze na vašem očekávání a požadavcích. Pokud tedy aktuálně vybíráte nejvhodnější způsob, jak přijímat televizní vysílání, pak najdete důležité odpovědi právě v tomto článku.

Je lepší pozemní vysílání DVB-T2, kabelovka, satelitní televize nebo IPTV?

Mezi nejběžnější platformy patří klasické terestriální vysílání, které využívá většina českých domácností. Pozemní digitální TV vysílání druhé generace vyžaduje kompatibilní DVB-T2 / HEVC přijímač, který připojíte k běžné anténě či společné televizní anténě (STA). Tímto způsobem zpravidla naladíte dvě desítky českých televizních kanálů, které budete sledovat bezplatně (pokud nepočítáme koncesionářský poplatek České televizi, který se týká i dalších platforem). Hlavním nákladem spojeným s příjmem TV vysílání ve standardu DVB-T2 je tedy koupě televizoru nebo cenově dostupnějšího set-top boxu.

Televizní vysílání můžete sledovat i pomocí kabelovky, která nese označení DVB-C. Výhodou kabelové televize je především širší programová nabídka a vyšší počet programů vysílaných v atraktivní HD kvalitě. Operátor zpravidla navíc poskytuje i vysokorychlostní připojení k internetu. Omezením kabelové TV je dostupnost kabelové přípojky v místě bydliště a pronájem speciálního kabelového set-top boxu či CI modulu pro vybrané TV. Zároveň také musíte počítat s pravidelnými měsíčními poplatky, které kabelový operátor vyžaduje.

Mezi velmi rozšířené možnosti sledování TV vysílání patří satelitní televize, která přináší velký počet českých, slovenských i zahraničních stanic. Počítat můžete také s řadou TV kanálů vysílaných v HD rozlišení. Mezi výhody patří také téměř 100% pokrytí na celém území ČR. Pro příjem satelitního vysílání DVB-S2 je ovšem vyžadován nákup a zpravidla také profesionální instalace satelitní techniky (parabola, přijímač či dekodóvací modul). Samozřejmě pak musíte počítat s měsíční platbou za vybraný programový balíček.

V poslední době získává na oblibě internetová televize (IPTV / OTT), která přidělává vrásky zejména satelitním i kabelovým operátorům. S televizí přes internet budete sledovat velké množství oblíbených TV kanálů i včetně HD rozlišení. Součástí služby je řada velmi moderních funkcí, se kterými budete sledovat televizní vysílání několik dní zpětně z online archivu, dočasně také zastavíte a přetočíte pořady nebo využijete videotéku s nejnovějšími filmy či seriály. IPTV platforma je dostupná na jakémkoli místě po celé EU, kde je k dispozici stabilní internetové připojení. Kromě toho lze zpravidla současně sledovat televizi na vhodné Smart TV, počítači či mobilním zařízení. Jestliže nemáte vhodnou chytrou televizi (Samsung, LG...), pak ovšem musíte počítat s nutnou investicí do IPTV set-top boxu. Stejně jako v případě kabelové nebo satelitní TV se jedná o placenou službu, kde měsíčně hradíte vybraný tarif.

Tématické články

Vyberte si nejlevnější IPTV službu na trhu a sledujte oblíbené TV programy současně na televizi, počítači a mobilu

Jak vyřešit blížící se konec pozemního digitálního vysílání DVB-T? Využijte televizi přes internet a sledujte všechny oblíbené stanice na obrazovce TV, notebooku, smartphonu i tabletu

Vychutnejte si naplno digitální zábavu ve vašem obývacím pokoji na velké obrazovce nového moderního televizoru

Prozkoumejte recenze internetových televizí a vyberte nejlepší způsob, jak sledovat televizní vysílání na Smart TV, počítači, mobilu nebo tabletu

Prohlédněte si recenze oblíbených Smart TV dostupných na trhu a sledujte internetovou televizi na velké obrazovce moderní TV s řadou funkcí


Přehled oblíbených IPTV poskytovatelů dostupných kdekoliv po celé ČR

Prozkoumejte seznam IPTV / OTT operátorů a jejich nejdůležitější vlastnosti, funkce i výhody


3 měsíce televizní zábavy zcela NAPLNO
Vyberte nejlevnější TV balíček a sledujte více než 120 kanálů bez příplatku...

Získat IPTV výhodně


Home   Výhody   Poskytovatelé   Zařízení   FAQ   Aktuality   Kontakt

Copyright 2019 - TelevizePresInternet.cz