Televize přes internet


Digitální televize přes internet

Jak spolehlivě přijímat digitální televizní vysílání bez terestrické antény nebo satelitní paraboly? Využijte televizi přes internet a sledujte oblíbené kanály na obrazovce TV, počítače, mobilu i tabletu.


Musíte platit koncesionářský poplatek za televizní vysílání České televize i při sledování televize přes internet?

Koncesionářské poplatky slouží k finanční podpoře veřejnoprávního TV nebo rozhlasového vysílání. Hradí jej domácnosti a firmy, které vlastní televizní či radiový přijímač. Měsíční výše televizního poplatku je aktuálně 135 Kč. Mezi provozovatele tzv. veřejné služby patří Česká televize a Český rozhlas. Tento poplatek je stanoven zákonem č. 348/2005 Sb. o rozhlasových a televizních poplatcích. Poplatníkem se stávají domácnosti a firmy, které vlastní zařízení technicky způsobilé k reprodukci televizního či rozhlasového vysílání, a to i pokud jej k tomuto účelu pravidelně nepoužívají.

Musíte platit koncesionářský poplatek i při sledování televize přes internet?

Poplatníkem se navíc automaticky stanete jakmile začnete odebírat elektřinu, veřejnoprávní média se domnívají, že tedy sledujete televizi nebo posloucháte rádio. Pokud ovšem žádné způsobilé zařízení pro příjem TV či rozhlasového vysílání v domácnosti nemáte, pak se musíte z evidence aktivně odhlásit sami. Uživatelé kteří jsou vlastníkem televizoru se tedy koncesionářskému poplatku rozhodně nevyhnou, a protože každá TV umí zpracovat i rádiový signál, pak se jich samozřejmě zároveň týká i 45 Kč poplatek za rádiový přijímač.

V našem článku se nicméně zkusíme zaměřit na specifické případy, kdy se ve spojení se sledováním moderní a velmi oblíbené televize přes internet můžete koncesionářskému poplatku zcela vyhnout. Jde tedy o případy, kdy nevlastníte televizní či radiový přijímač a využíváte některou z dostupných IPTV služeb na obrazovce zařízení, které není způsobilé ke sledování TV a tomuto poplatku tak nepodléhá. Mezi tyto zařízení patří např. osobní počítače nebo přenosné notebooky bez televizního tuneru, chytré mobilní telefony a tablety.

Jestliže mezi takové uživatele patříte právě vy, pak ročně ušetříte částku 2160 Kč, kterou můžete investovat do některé z dostupných IPTV televizí na našem trhu a zcela legálním způsobem sledovat běžné televizní vysílání, a to včetně programů veřejnoprávní ČT zcela bez koncesionářských poplatků.

Tématické články

Vyberte si nejlevnější IPTV službu na trhu a sledujte oblíbené TV programy současně na televizi, počítači a mobilu

Je lepší sledovat televizi přes klasické pozemní vysílání DVB-T2, kabelovou TV, oblíbenou satelitní televizi nebo IPTV?

Vychutnejte si naplno digitální zábavu ve vašem obývacím pokoji na velké obrazovce nového moderního televizoru

Prozkoumejte recenze internetových televizí a vyberte nejlepší způsob, jak sledovat televizní vysílání na Smart TV, počítači, mobilu nebo tabletu

Prohlédněte si recenze oblíbených Smart TV dostupných na trhu a sledujte internetovou televizi na velké obrazovce moderní TV s řadou funkcí


Přehled oblíbených IPTV poskytovatelů dostupných kdekoliv po celé ČR

Prozkoumejte seznam IPTV / OTT operátorů a jejich nejdůležitější vlastnosti, funkce i výhody


3 měsíce televizní zábavy zcela NAPLNO
Vyberte nejlevnější TV balíček a sledujte více než 120 kanálů bez příplatku...

Získat IPTV výhodně


Home   Výhody   Poskytovatelé   Zařízení   FAQ   Aktuality   Kontakt

Copyright 2019 - TelevizePresInternet.cz